top of page

Podzimní plán - 10 týdnů do Vánoc

Do Vánoc nám zbývá celých 11 týdnů. Máme před sebou ještě celý podzim, který si žádá své rutiny, bez kterých by to na Vánoce (ale i celou zimu po nich) nevypadalo a neprobíhalo ani z půlky tak, jak si přejeme.

Nejprve oprášíme loňskou (předloňskou/každoroční) složku Vánoce. Pokud jste zde noví, vytvořte si ji. Vyčleňte si desky, karis blok, pár stránek v diáři, nebo jinou formu vedení záznamů. Sem si odteď budeme ukládat vše, co se bude týkat vánočních příprav a podzimních rutin. Budeme v archivaci důslední, protože nám to ušetří mnoho času nejen počas příprav nadcházejících, ale i všech budoucích Vánoc. Jak, už jsem popsala v tomto příspěvku před pár lety.

  • Do složky si rovnou vytiskněte první tabulku, do které si odteď můžete zaznamenávat nápady a tipy na dárky. Je to takový gift list nanečisto. Pište, přepisujte i škrtejte, cílem je, abyste měli v horizontu zhruba dvou až tří týdnů konkrétnější představu o tom, co komu letos koupit, objednat či vyrobit. Link na tabulku najdete pod článkem.

  • Druhý soubor, který letos dávám do placu, je podzimní TO-DO list. Seznam všeho, co je potřeba, kam je třeba zavolat, koho zaúkolovat - to vše si teď můžeme zaznamenat právě na tento seznam. Link je též pod článkem.

Doma: 

postaráme se o příslušenství a blaho našich mazlíčků. Vyčistíme škrábadla a odpočívadla (posypeme jedlou sodou, necháme 15 minut působit a poté důkladně vyluxujeme), vypereme pelechy, dečky, budky a jiné schovky. Vyčistíme akvárka a terárka a také měníme filtry, žárovky, kontrolujeme, zda je všechno v pořádku a funkční. Rovněž zkontrolujeme očkováky a veterinární průkazy, zda se neblíží nějaký termín očkování, odčervení nebo jiné tortury. Toto se nám bude řešit lépe nyní, než v předvánočním období (a také náš bytový kocour se přimlouvá a vyřizuje, že když už to musí být, tak raději teď, dokud není venku tak nufně a nefučí do přepravky všemi směry. Teď z toho může být ještě příjemný špacír. 

 

V domě:

  • odvzdušněte všechna topení (pokud jste tak ještě neučinili nedávno v rámci Zónového úklidu)

  • pokud ještě nemáte hotovou revizi komína, objednejte kominíka (dtto)

  • objednejte i technika na seřízení oken, venkovních rolet a zimní zahrady, máte-li.  Bylo by nepříjemné, kdyby vám v zimě utíkalo teplo, nebo něco nefungovalo.

 

Rozdělte si s partnerem úkoly, přizvěte si na pomoc na zahradu děti, ať vám jde práce od ruky a nejste na všechno samy, milé ženy.

Seznam vypadá dlouhý, ale ve skutečnosti nebudou mise tak náročné, uvidíte. Zároveň co můžu zapracovávám do Zónového úklidu, takže to půjde zvládnout! ♥

Printables:

Dávejte při tisku pozor na vlastní nastavení. Soubory mají formát A5, aby se nám vešly do diářů nebo kabelek a mohli jsme je mít stále při sobě!

 

Tipy na dárky 

Podzimní to do list


bottom of page