Podzimní plán I. (11 týdnů do Vánoc)

Do Vánoc nám zbývá celých 11 týdnů. Máme před sebou ještě celý podzim, který si žádá své rutiny, bez kterých by to na Vánoce (ale i celou zimu po nich) nevypadalo a neprobíhalo ani z půlky tak, jak si přejeme.

Nejprve oprášíme loňskou (předloňskou/každoroční) složku Vánoce. Pokud jste zde noví, vytvořte si ji. Vyčleňte si desky, karis blok, pár stránek v diáři, nebo jinou formu vedení záznamů. Sem si odteď budeme ukládat vše, co se bude týkat vánočních příprav a podzimních rutin. Budeme v archivaci důslední, protože nám to ušetří mnoho času nejen počas příprav nadcházejících, ale i všech budoucích Vánoc. Jak, už jsem popsala v tomto příspěvku před pár lety.

  • Do složky si rovnou vytiskněte první tabulku, do které si odteď můžete zaznamenávat nápady a tipy na dárky. Je to takový gift list nanečisto. Pište, přepisujte i škrtejte, cílem je, abyste měli v horizontu zhruba dvou až tří týdnů konkrétnější představu o tom, co komu letos koupit, objednat či vyrobit. Link na tabulku najdete pod článkem.

  • Druhý soubor, který letos dávám do placu, je podzimní TO-DO list. Seznam všeho, co je potřeba, kam je třeba zavolat, koho zaúkolovat - to vše si teď můžeme zaznamenat právě na tento seznam. Link je též pod článkem.

Doma: 

postaráme se o příslušenství a blaho našich mazlíčků. Vyčistíme škrábadla a odpočívadla (posypeme jedlou sodou, necháme 15 minut působit a poté důkladně vyluxujeme), vypereme pelechy, dečky, budky a jiné schovky. Vyčistíme akvárka a terárka a také měníme filtry, žárovky, kontrolujeme, zda je všechno v pořádku a funkční. Rovněž zkontrolujeme očkováky a veterinární průkazy, zda se neblíží nějaký termín očkování, odčervení nebo jiné tortury. Toto se nám bude řešit lépe nyní, než v předvánočním období (a také náš bytový kocour se přimlouvá a vyřizuje, že když už to musí být, tak raději teď, dokud není venku tak nufně a nefučí do přepravky všemi směry. Teď z toho může být ještě příjemný špacír. 

 

V domě:

  • odvzdušněte všechna topení (pokud jste tak ještě neučinili nedávno v rámci Zónového úklidu)

  • pokud ještě nemáte hotovou revizi komína, objednejte kominíka (dtto)

  • objednejte i technika na seřízení oken, venkovních rolet a zimní zahrady, máte-li.  Bylo by nepříjemné, kdyby vám v zimě utíkalo teplo, nebo něco nefungovalo.

 

Rozdělte si s partnerem úkoly, přizvěte si na pomoc na zahradu děti, ať vám jde práce od ruky a nejste na všechno samy, milé ženy.

Seznam vypadá dlouhý, ale ve skutečnosti nebudou mise tak náročné, uvidíte. Zároveň co můžu zapracovávám do Zónového úklidu, takže to půjde zvládnout! ♥

Printables:

Dávejte při tisku pozor na vlastní nastavení. Soubory mají formát A5, aby se nám vešly do diářů nebo kabelek a mohli jsme je mít stále při sobě!

 

Tipy na dárky 

Podzimní to do list