top of page

Denní režim v karanténě

Domácí karanténa - to tady ještě nebylo! :)

 

 

 

Pokud pomineme stres z příčiny a nepříjemných okolností karantény, jde o zvláštní situaci pro většinu lidí. Se schopností dobře naložit s objemem času v izolaci bez nějaké pevné struktury na straně jedné a povinnostmi (které nám ale nikdo neodpáral) na straně druhé se potýká leckterý dospělý a chvíli musí nové nastavení ladit, nelze se proto divit, že i děti jsou trochu vykolejené a potřebují novým nastavením provést. 

Řešením je vytvoření tzv. strukturovaného režimu, v němž se den rozdělí do několika bloků o různých činnostech nebo rutinách. Dítě tak snáz vidí, co ho po celý den čeká, co se po něm chce, kdy jednotlivé činnosti probíhají a jak na sebe zhruba navazují.

 

V přehledu, který si nyní můžete stáhnout a tisknout, je již pořadí různých bloků a činností pevně dané; pokud vám navazování nebude vyhovovat, jednotlivá okýnka (činnosti) můžete očíslovat podle pořadí, nebo udělat šipky od jedné činnosti k druhé, nebo přehled rozstříhat na jednotlivé položky, seřadit podle svého a zase nalepit na papír (pokud nemáte rovnou možnost úpravy v grafickém programu). 

Režim je ve formátu pdf, velikosti A4.

Můžete podpořit své usilí a doplnit jej o další položky, viz již dříve vydané příspěvky o výpomoci v domácnosti a školní přípravě, nebo o rutinách pro děti

 

Ve výsledku si tak můžete například jasněji stanovit, jak bude probíhat ranní nebo večerní úklid (které činnosti bude přesně zahrnovat) a které jiné "kompetence" dítě dostane.

 


Režim je koncipován zejména pro mladší školáky, předškolákům lze vyměnit učební bloky za kreativní činnosti a procvičování předškolních dovedností.

Doufám, že se režim bude dětem líbit, že jim trochu pomůže překlenout složité období počas domácí izolace a bude je to celé aspoň o trochu víc bavit. ♥️

Pevné zdraví vám i vašim rodinám! ♥

bottom of page