top of page

ORGANIZAČNÍ SÉRIE

©2014 Terapie domova

Ať už se vracíte domů jen z pochůzky, po celém dni z práce nebo po týdnu dovolené, vždy do svého domova přicházíte vstupními dveřmi a to, co je před nimi i za nimi, je právě to, co vás vítá, působí na vás a ovlivňuje vaše naladění. A nejen to - je to první obraz vašeho domova, který spatří kterýkoli příchozí host a nechá na sebe působit.

Ne nadarmo se kuchyně považuje za srdce domova. V kuchyni připravujeme jídlo pro sebe a svoje nejbližší, v kuchyni se scházíme u stolu, bavíme se a trávíme v ní nemálo času. Uspořádání určí, zda budou naše dennodenní rutinní úkony lehké a pohodové, nebo otravné a skličující.

Podobně jako kuchyně, i koupelna je rozdělena na několik zón podle svého účelu: zóna koupací (sprchovací), zóna kolem umyvadla, kde probíhá zubní hygiena, mytí rukou, holení a líčení, dále máme zónu skladovací, kterou je skříňka s drogerií a kosmetikou a nakonec v mnoha českých koupelnách i zóna praní, kde stojí pračka a k ní náleží i skladování prádla k vyprání. To není málo na pár metrů čtverečních!

Nadšení z pořizování první výbavičky časem střídá zoufalství nad horami oblečení a množstvím hraček. Kam s tím vším a jak se z toho všeho nezbláznit?

Ložnice

Místo, které má sloužit k dobíjení baterek, maximálnímu uvolnění a regeneraci. Její uspořádání se promítá do našeho fungování a proto sem nepatří chaos a binec, koše s prádlem k vyžehlení, komínky časopisů a oblečením ověšený rotoped. ;)

Obývák je centrem našeho domova a rodinného života - v něm se scházíme po náročném dni, povídáme si, sledujeme společně televizi, čteme, hrajeme hry, pořádáme zde setkání s přáteli a rodinné sešlosti, a po večerech relaxujeme.
Jde o multifunkční prostor, který vyžaduje promyšlené uspořádání, jinak se v něm rychle tvoří nepořádek a přestává plnit svou příjemnou funkci.

Účty, smlouvy, zápočťáky, rodné listy, záručáky, manuály, došlá pošta. Jak zpracovat, co archivovat a jak dlouho?

Vše o uspořádání vašeho oblečení a udržování hromádek prádla v přijatelné nadmořské výšce.

Může být na lécích a domácím marodění něco k organizování? Samozřejmě!

Všechny  důležité kontakty pěkně pohromadě. Ne v mobilu. Na papíře. Proč?

Please reload

bottom of page