top of page

Tak to jsem já - Fi, Fidorka.

Je mi 46 a  vychovávám dva syny, doktorovi je 10 a inženýrovi 13.

Nenechte se zmást tou mašlí: ve skutečnosti nejsem žádná stepfordská panička, ale rozený chaotik, kterému bylo dáno do vínku spíš pořád něco hledat a věčně nestíhat.

A prokrastinovat. Ne zrovna ideální předpoklady pro přežití mateřské, tzv. dovolené.

Naštěstí jsem ve správný čas potkala FlyLady a jiné záchranné organizační body a věci se daly do pohybu tím správným směrem.

O MNĚ

Přiznejme si, vedení domácnosti není žádné jaderné inženýrství... ale vyžaduje dobré vedení a systém, neb právě jeho absence stojí za nepořádkem a chaosem. V dětství a mládí nám sice bývá rodiči předávána perfektní schopnost prát, vařit, uklízet a obsluhovat spotřebiče, ale přesto často později v dennodenním životě nedokážeme pořádek ve svých věcech a domovech udržet, a předcházet vzniku chaosu - třeba vhodným uspořádáním věcí, pravidelnou redukcí jejich množství a preventivními rutinami ušitými na míru vlastní rodině a domácnosti. Tak, aby chaos a koše s prádlem nepřerůstaly přes hlavu, ale aby člověk zároveň nebyl odsouzen k nekonečnému šůrování - právě tomu, které jsme v dětství tolik nesnášeli!

Protože mi přišla škoda si nechat celou tuhle školu, jíž jsem si sama prošla, pro sebe, založila jsem v zimě 2014/15 blog Terapie domova a začala se o ten "zen nablýskaného dřezu a zarovnaných komínků" dělit s ostatními.

Brzy na to jsem nabídla možnost zasílání denních úklidových misí e-mailem zdarma, a postupem času vytvořila unikátní diář, který pomáhá organizovat péči o rodinu, domov, pracovní povinnosti a nezapomíná ani na vlastní blaho majitele(k).

A protože v současné době pendluji mezi dětmi, prací, pračkou, sporákem, školkou, školou, kroužky, hřišti, řezníkem a zelinářem, blogem, e-shopem a psaním knížky a hledám v tom všem ideální polohu, materiálu ke sdílení určitě jen tak neubyde.

Přidejte se a nebuďte ani vy na tu svoji naloženou káru sami, vždyť společně se to lépe táhne!

Vítejte! ♥

bottom of page