Podzimní plán III. (9 týdnů do Vánoc)

 

 

Úkoly tohoto týdne
 

  • pokračujeme v nákupech dárků a jednotlivé objednávky evidujeme a odškrtáváme v tabulce, kterou jsme si vytiskli minulý týden v tomto odkazu

  • vyrážíme do kamenných obchodů na lov dárků, které je potřeba pořídit. Nechce se vám? Ani mně ne! Ale jistě se nám bude lépe nakupovat v klidnějším tempu nyní, než za pár týdnů, kdy budou obchody narvané davy nervózních (často i kašlajících a frkajících) bližních a stres bude vrcholit.


Doma

  • proveďte sezónní debordelizaci koupelnové skříňky s kosmetikou. Nedělejte z toho tříhodinový projekt; ve svižném tempu se zaměřte na ryze letní kosmetiku včetně dekorativky: různé opalovací přípravky, bronzery a tmavší odstíny makeupu, ochranné spreje na vlasy, letní stíny, rtěnky a další věci, které v zimě k neopálené pokožce nepoužíváte a můžou zimu přečkat v nižších poličkách, nebo uložené v krabici úplně  mimo koupelnu. Podívejte se rovnou na dobu spotřeby, část věcí už může být na jaře prošlá a zbytečně by vám zabíraly místo ve skříňce, proto je vyhoďte rovnou. Kvalitní opalovák na obličej na horské slunce si samozřejmě ponechte. Skříňku také vytřete od prachu a nečistot, přerovnejte obsah a máte zase na dlouho hotovo.

  • v nejbližším nadcházejícím termínu (pondělí?) převlékání postelí otočte matraci. Některé mají přímo letní a zimní stranu, v každém případě je třeba ji přehodit. Pokud na noc moc netopíte, je i nejvyšší čas na zimní teplejší lůžkoviny (a vyprání a uložení těch letních).

  • projdeme byt a sepíšeme si seznam drobných úprav a oprav, které bychom chtěli do svátků stihnout. Držte se při zemi a nepouštějte se do příliš náročných úprav, které by vás vysály po všech stránkách. Jde o drobná vylepšení a zútulnění: pověsit konečně obraz nebo nové fotografie, přivrtat poličku, přetřít odřenou zeď v jídelně, obnovit těsnění kolem vany, našít nové povlaky na polštářky atp. Své plány si můžete zanést do TÉTO TABULKY, rozdělit si je s partnerem nebo rodinou a postupně začít s realizací.


  Auto

  • objednejte auto do servisu na přezutí kol a předsezónní servis. Ať světla svítí, stěrače stírají, klakson troubí atd. Nechte si namazat těsnění kolem dveří olejem, ať přes zimu nezpuchří, dolít olej, fridex a další dobroty.

  • a rovnou si zkontrolujte povinnou výbavu: autolékárničku, reflexní vestu a nezapomeňte na deku, kdybyste někdy nedejbože uvízli.

  • koukněte i na platnost STK, ať není nějaké nepříjemné překvapení při silniční kontrole, pokuta před Vánoci zamrzí víc, než kdykoli jindy!Pro tento týden vše! :)


Jako vždy se doma pěkně podělte o úkoly a vrhněte se na to.

Mějte se krásně a nashle u dalšího dílu za týden, kdy budeme odpočítávat už 8 týdnů do Vánoc!Fi