top of page

BABYSTEPS # 11-20

# 11

​Obklopujte se myšlenkami, které vás těší, baví, zahřejí, posilují a inspirují. Mějte ve svém diáři místo, stranu, kam lze zapisovat takové inspirativní citáty, myšlenky a afirmace.

V TD Diáři ale žádné předtištěné citáty nenajdete. Proč? Protože každému přijde inspirativní a posilující něco jiného, podle toho, v jaké fázi života, vztahu, osobnostního či profesního vývoje se ocitá. Je na vás, abyste si zaznamenali ty, které vás oslovují a nevyznívají prázdně.

# 12

Dnes smažte ze složky Doručená pošta všechny e-maily od FlyLady. Svůj účel již splnily, zítra dostanete další a pak zase další, uvolněte místo pro nové. Podobně postupujte se všemi starými zprávami, které již nemají žádné aktuální sdělení.

# 13

Je příhodný den pro to, abyste se zapojili do denních misí (úkoly, které jsou označeny jako "mise tohoto dne"). Dělejte co zvládnete, nezapomeňte na pravidlo 15minutových bloků.

# 14

Založte na jednom centrálním místě kalendář s přehledem jednotlivých dní měsíce a programem všech členů domácnosti. Nevynechávejte děti, zapojujte je do "správy kalendáře".

# 15

Zaveďte důsledně návyk stlaní postelí poránu. Ustlání nám totiž zjednodušeně řečeno nastartuje morál a nahodí nás do produktivního módu!
Zároveň má ustlaná postel (zejména díky své dominující velikosti) zásadní vliv na vzhled místnosti, ve které stojí. Upravená postel vysílá příjemný signál, že máte další věc v pořádku a pod kontrolou, zatímco rozestlaný brloh působí přesně opačně. A jelikož chaos přitahuje chaos, i rozházená postel může přitahovat další nepořádek a navíc sabotovat chuť do práce a energii (nedobrá kombinace, zejména, pokud pracujete z domova, pečujete o děti a energii a sebemotivaci potřebujete naopak ve zvýšené míře). 

# 16

Mrkněte na článek Jak si udržet motivaci.

 

# 17

 

Seznamte se s 11 přikázáními FlyLady, tzv. Jedenácterem.

# 18

Děti vás sledují a napodobují. Každý den jim úplně vším, co děláte, dáváte příklad. Myslete na to.

Hledejte zábavné způsoby jak je zapojovat do domácnosti, plánujte společně. Nechte děti dělat ilustrace do kalendáře nebo nalepovat samolepky.

# 19

Dnes si přečtěte hezký vzkaz od jedné z followerek FlyLady a začněte se těšit, až v tomhle krásném místě budete taky!

"Milá FlyLady, píšu Vám, abych Vám povyprávěla, jak báječný víkend jsme strávili s mým mužem. Bylo tam tak krásně: malá, ale jednoduše zařízená kuchyně, krásně čistá a uspořádaná, čistý stůl, spíž a lednice dobře zásobeny dobrotami. K snídani jsme měli křupavé vafle s borůvkami. Domácí! Obývák a ložnice byly zařízeny střídmě a útulně, se svěže naklepanými polštáři, složenými plédy, čistým povlečením, všude příjemná vůně, žádné krámy, tu a tam květina, vonná svíčka, obrázek. Knihovna byla zásobena samými skvosty ke čtení, přesně podle našeho gusta! V koupelně - ách... všude čisto, načechrané bílé ručníky, jen se ponořit do koupele s voňavou pěnou. A nejlepší ze všeho bylo, že jsme celý víkend trávili čas spolu, bez přerušování povinnostmi a domácími pracemi.

Kde je tohle kouzelné místo, ptáte se?

Tohle je nyní můj domov. Díky Vám! Děkuji!"

# 20

Zakomponujte do své denní rutiny praní prádla. Jedna pračka denně vám ušetří celé víkendové odpoledne strávené věšením a skládáním několika nastřádaných várek!). Více na blogu.

bottom of page